Jak vyčistit korkovou kabelku nebo peněženku?

Jak se zbavit nečistoty z korkové kabelky?

Jednou z velmi častých otázek našich zákazníků je "Jak lze vyčistit korkovou kabelku?". Naše odpověď je jednoduchá: korkové kabelky, peněženky a jiné módní doplňky z korku nejlépe vyčistíte vodou a mýdlem. Někteří majitelé korkových výrobků však při aplikaci vody na korkový materiál váhají.

Nejlepším důkazem je zkušenost jedné z našich zákaznic. Jednou se jí takhle v kabelce Corkor Satchel otevřel KeepCup plný kávy. Rozlitá káva začala prosakovat celou kabelkou a v tu ránu jí bylo jasné, že je oblíbená korková kabelka zničena. Odložila ji, ale po několika týdnech se přeci jen rozhodla zkusit něco podniknout.

Vzala kabelku a pustila se do procesu čištění. Vysypala celý obsah kabelky a začala ji opakovaně máchat a ždímat v prádelní vaničce tak, aby veškerou kávu a její aroma z kabelky dostala. Celý proces opakovala až do té doby než z kabelky odtékala jen čistá voda. Poté přidala mýdlo a vlhkou houbičkou vyčistila špínu, která se na vnější straně korkové kabelky za poslední rok denního nošení usadila. Zavěsila kabelku pod sprchu a kompletně ji vymáchala.

V posledním kroku kabelku vysušila suchým ručníkem. Pomocí mýdla a vody se jí podařilo kabelku vyčistit tak, že vypadala jako nová. Takže nemějte obavy a jakoukoliv nečistotu z vaší korkové kabelky nebo korkové peněženky vyčistěte pomocí vody a mýdla.

Zpět do obchodu